Ero sivun ”Suositukset eri objektityyppien digitointiin” versioiden välillä
pEi muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 39: | Rivi 39: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|} | |||
{| class="wikitable" style="margin:auto" | |||
|+ Caption text | |||
|- | |||
! Laatutasot !! 1 tähti !! 2 tähteä !! 3 tähteä !! 4 tähteä | |||
|- | |||
| Kuvatiedoston ominaisuudet || Example || Example || Example || Example | |||
|- | |||
| Arkistotallenteiden tiedostomuodot || Example || Example || Example || Example | |||
|- | |||
| || Example || Example || Example || Example | |||
|- | |||
| || Example || Example || Example || Example | |||
|} | |} | ||
Versio 8. helmikuuta 2023 kello 14.24
|
Suositeltavat tekniikat
|
Ei-suositellut tekniikat
|
|---|
| Laatutaso | 1 tähti | 2 tähteä | 3 tähteä | 4 tähteä |
|---|---|---|---|---|
| Kuvatiedoston ominaisuudet | ||||
| Arkistotallenteiden tiedostomuodot | DNG, TIFF, JPEG2000 | DNG, TIFF, JPEG2000 | DNG, TIFF, JPEG2000 | DNG, TIFF, JPEG2000 |
| Laatutasot | 1 tähti | 2 tähteä | 3 tähteä | 4 tähteä |
|---|---|---|---|---|
| Kuvatiedoston ominaisuudet | Example | Example | Example | Example |
| Arkistotallenteiden tiedostomuodot | Example | Example | Example | Example |
| Example | Example | Example | Example | |
| Example | Example | Example | Example |
